Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila, anunţă, joi, că în curând va fi emis oridinul care prevede coordonarea Rezidenţiatului de către Universităţile de Medicină şi Farmacie, lucru pe care-l consideră firesc. ”Ei pregătesc medici şi trebuie să aibă şi instrumentele, responsabilitatea…
Preluare: News.ro Read More