Alexandru Rafila anunţă că, în curând, va fi emis oridinul care prevede coordonarea Rezidenţiatului de către Universităţile de Medicină şi Farmacie: Ei pregătesc medici şi trebuie să aibă şi instrumentele, responsabilitatea coordonării activităţii

Știri

Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila, anunţă, joi, că în curând va fi emis oridinul care prevede coordonarea Rezidenţiatului de către Universităţile de Medicină şi Farmacie, lucru pe care-l consideră firesc. ”Ei pregătesc medici şi trebuie să aibă şi instrumentele, responsabilitatea… 

Preluare: News.ro Read More