Skip to content
Sunday, June 07, 2026

Știri economice

Și chiar mai mult

  • Home
  • Comunicate de presă
  • Știri
  • Contact
site mode button

Avertisment de la Bruxelles: Pe fondul austerităţii şi inflaţiei ridicate, economia României va stagna în 2026

Știri
21 May 2026Contact

Comisia estimează o creştere economică de numai 0,1% în 2026, în timp ce inflaţia va accelera la 7%, faţă de 6,8% în 2025.

The post Avertisment de la Bruxelles: Pe fondul austerităţii şi inflaţiei ridicate, economia României va stagna în 2026 appeared first on Cotidianul RO.

Preluare: Cotidianul RO Read More

Post navigation

Benzina a continuat să se scumpească joi, în timp ce prețul motorinei a scăzut
Prințul William, la bere cu jucătorii lui Aston Villa – VIDEO

Alte articole

Iranul a anunțat că a reimpus închiderea Strâmtorii Ormuz la mai puțin de o zi după ce a redeschis-o

Iranul a anunțat că a reimpus închiderea Strâmtorii Ormuz la mai puțin de o zi după ce a redeschis-o

18 April 2026Contact
Iranul a tras focuri de avertisment asupra navelor care încercau să traverseze Strâmtoarea Ormuz

Iranul a tras focuri de avertisment asupra navelor care încercau să traverseze Strâmtoarea Ormuz

28 May 2026Contact

Furnalul de la Liberty Galați repornește după o pauză de un an

4 June 2025Contact

Articole noi

  • Nicolae Istudor, rectorul Academiei de Studii Economice din București, este favorit pentru funcția de ministru al Agriculturii în viitorul cabinet Tomac – surse
  • Nicușor Dan a fost în dana portuară unde a explodat drona ucraineană: ”Intervenția s-a desfășurat în conformitate cu procedurile și protocoalele stabilite / La solicitarea României, NATO va organiza o sesiune dedicată securității la Marea Neagră”
  • Ministrul Apărării: Cu siguranţă românii pot să aibă încredere în Armata României; militarii fac minuni cu ce au la dispoziţie
  • Iranul avertizează din nou statele din Golf să nu sprijine atacurile SUA
  • Avionul experimental X-59 al NASA a zburat, pentru prima dată, mai repede decât viteza sunetului, atingând o viteză de 1.147 km/h și o altitudine de peste 13 mii de metri. Momentul marchează un pas important în dezvoltarea tehnologiei de zbor supersonic silențios.
  • VIDEO FOTO | Cetatea Ladislau de pe Clisura Dunării a reintrat în circuitul turistic după o investiție de 4 milioane de euro: „Turiștii vin în număr mare și sunt impresionați”
  • Un avion al NASA a depășit bariera sunetului în cadrul primului zbor de testare supersonic
  • Semnal de alarmă pentru epidemia de Ebola din Africa Centrală: Aproape 500 de cazuri confirmate / Ar putea deveni una dintre cele mai ample epidemii din istorie, anunță Organizația Mondială a Sănătății
@2023 Stiri Economice | Theme: News Portal by Mystery Themes.
  • Home
  • Comunicate de presă
  • Știri
  • Contact