Firmele care angajează elevi și studenți în vacanță pot primi bani de la stat

Firmele care angajează elevi și studenți în vacanță pot primi bani de la stat

Știri

Firmele care angajează elevi sau studenți pe perioada vacanței pot primi un stimulent financiar lunar de la stat, reamintește Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM). Sprijinul este egal cu 50% din valoarea indicatorului social de referință, care în…  

Preluare: Economie – spotmedia.ro Read More