Hidroelectrica va pune instalaţii de stocare pe toate centralele pe care compania le are pe firul apei, astfel încât energia în surplus să poată fi mutată seara, a afirmat Bogdan Nicolae Badea, preşedinte Directorat/CEO, Hidroelectrica, citat de Agerpres. “Actualul sistem de compensare-plafonare a mutat banii…
Preluare: Economedia.ro Read More
