Iranul și SUA se atacă reciproc, pentru a doua noapte consecutiv. Gărzile iraniene au lansat, duminică dimineața, rachete și drone asupra unor baze militare din Kuweit și Bahrain, în timp ce Comandamentul Central american informează că a extins numărul țintelor din Iran lovite noaptea trecută.

Știri

 Memorandumul semnat de Trump în Franța, în urmă cu o săptămână, și negocierile de la Geneva, în care este implicat vicepreședintele Vance, nu par să fi schimbat semnificativ situația din Golful Persic. Pentru a doua noapte consecutivă, Iranul și SUA…  

Preluare: Biziday Read More