Medicii cer ministrului Sănătăţii să aplice legile care prevăd plata corespunzătoare a orelor de gardă: Nu vă impunem să rămâneţi în funcţie, Ministerul Sănătăţii nu este spital de urgenţă, dar aşteptăm demisia dvs. dacă nu aveţi un rezultat favorabil

Medicii cer ministrului Sănătăţii să aplice legile care prevăd plata corespunzătoare a orelor de gardă: Nu vă impunem să rămâneţi în funcţie, Ministerul Sănătăţii nu este spital de urgenţă, dar aşteptăm demisia dvs. dacă nu aveţi un rezultat favorabil

Știri

Reprezentanţii medicilor acuză că le este încălcat dreptul legal prevăzut pentru salariaţii cu normă întreagă, în momentul în care plata gărzilor pe care ei le fac la spital se calculează raportat la veniturile din anul 2018, ei spunând că… 

Preluare: News.ro Read More