Ministerul Finanțelor a împrumutat 1,3 miliarde de lei de la bănci pentru refinanțarea datoriei publice și finanțarea deficitului

Ministerul Finanțelor a împrumutat 1,3 miliarde de lei de la bănci pentru refinanțarea datoriei publice și finanțarea deficitului

Știri

 Ministerul Finanțelor a atras luni 1,306 miliarde de lei de la băncile comerciale prin două emisiuni de titluri de stat, fondurile urmând să fie utilizate pentru refinanțarea și rambursarea anticipată a datoriei publice, precum…  

Preluare: G4Media.ro Read More