Ministerul Finanţelor a împrumutat 2,5 miliarde lei de la bănci joi

Ministerul Finanţelor a împrumutat 2,5 miliarde lei de la bănci joi

Știri

 Ministerul Finanţelor a împrumutat 2,498 miliarde lei de la bănci joi, prin două emisiuni de titluri de stat, potrivit datelor publicate de Banca Naţională a României (BNR), transmite Agerpres. Astfel, Ministerul Finanțelor a atras 903,5 milioane de lei printr-o emisiune de obligaţiuni cu o maturitate… 

Preluare: Economedia.ro Read More