Petiţie prin care se cere ieşirea oraşului Breaza din ADI „Parteneriatul pentru Managementul Apei” şi rezilierea contractului cu Hidro Prahova. Semnatarii reclamă „tarife aberante pentru servicii de mizerie”, în condiţiile în care primesc apă contaminată

Petiţie prin care se cere ieşirea oraşului Breaza din ADI „Parteneriatul pentru Managementul Apei” şi rezilierea contractului cu Hidro Prahova. Semnatarii reclamă „tarife aberante pentru servicii de mizerie”, în condiţiile în care primesc apă contaminată

Știri

Sute de localnici ai oraşului Breaza au semnat o petiţie prin care solicită ieşirea din Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară (ADI) „Parteneriatul pentru Managementul Apei – Prahova” şi rezilierea contractului cu Hidro Prahova, după ce, de săptămâna trecută, oraşul nu… 

Preluare: News.ro Read More