Comisia Europeană a anunţat vineri, în marja reuniunii Consiliului miniştrilor Energiei de la Luxemburg, semnarea primului acord tripartit al UE privind stocarea energiei, anunță un comunicat al executivului comunitar. Pentru acest eveniment, Comisia a reunit o serie de miniştri ai Energiei din UE, dezvoltatori…
Preluare: CursDeGuvernare.ro Read More