Președintele Serbiei, Aleksandar Vucic, va demisiona, “în câteva săptămâni”. Anunțul, după un an și jumătate de proteste anticorupție, declanșate după prăbușirea acoperișului gării din Novi Sad peste un grup de oameni.

Președintele Serbiei, Aleksandar Vucic, va demisiona, “în câteva săptămâni”. Anunțul, după un an și jumătate de proteste anticorupție, declanșate după prăbușirea acoperișului gării din Novi Sad peste un grup de oameni.

Știri

 Aleksandar Vucic a declarat la un miting proguvernamental din capitala Belgrad: “Voi fi președinte doar câteva săptămâni, iar apoi voi demisiona”. Mandatul lui urma să expire la jumătatea anului viitor. El a mai declarat că își va ajuta partidul, al…  

Preluare: Biziday Read More