Probleme în Sistemul Energetic Național, chiar dinainte să vină canicula: o treime din energia necesară aprinderii becului venea ieri seară din import

Probleme în Sistemul Energetic Național, chiar dinainte să vină canicula: o treime din energia necesară aprinderii becului venea ieri seară din import

Știri

 Ieri, la ora 20.00, ca să se acopere integral consumul de energie electrică al României, aveam nevoie de un import net de 2.225 MW, la un consum total de 7.000 MW. Practic, o treime din energia necesară aprinderii becului venea din import. Un asemenea import… 

Preluare: Economedia.ro Read More