Ieri, la ora 20.00, ca să se acopere integral consumul de energie electrică al României, aveam nevoie de un import net de 2.225 MW, la un consum total de 7.000 MW. Practic, o treime din energia necesară aprinderii becului venea din import. Un asemenea import…
Preluare: Economedia.ro Read More
