România a semnat acordul tripartit al UE pentru stocarea energiei: Europa vrea să ajungă la capacități de 200 GW până în 2030 / Planul pentru stabilizarea pieței și prețuri mai mici

România a semnat acordul tripartit al UE pentru stocarea energiei: Europa vrea să ajungă la capacități de 200 GW până în 2030 / Planul pentru stabilizarea pieței și prețuri mai mici

Știri

 Secretarul de stat în Ministerul Energiei, Cristian Bușoi, a anunțat că România este semnatară a acordului tripartit privind stocarea energiei încheiat vineri, 26 iunie, la Luxemburg, în cadrul reniunii miniștrilor Energiei din Uniunea Europeană. Primul acord tripartit dedicat extinderii sectorului de stocare a energiei a… 

Preluare: Economedia.ro Read More