Secretarul de stat în Ministerul Energiei, Cristian Bușoi, a anunțat că România este semnatară a acordului tripartit privind stocarea energiei încheiat vineri, 26 iunie, la Luxemburg, în cadrul reniunii miniștrilor Energiei din Uniunea Europeană. Primul acord tripartit dedicat extinderii sectorului de stocare a energiei a…
Preluare: Economedia.ro Read More
