Statul continuă să se împrumute: Ministerul Finanțelor organizează marți noi licitații de titluri, după ce luni a atras 1,3 miliarde de lei de la bănci

Statul continuă să se împrumute: Ministerul Finanțelor organizează marți noi licitații de titluri, după ce luni a atras 1,3 miliarde de lei de la bănci

Știri

 Ministerul Finanţelor (MF) a împrumutat, luni, 1,306 miliarde de lei de la bănci, prin două emisiuni de titluri de stat, potrivit datelor publicate de Banca Naţională a României (BNR), transmite Agerpres. O licitație suplimentară este programată marți. Astfel, MF a atras 719,8 miliarde de lei… 

Preluare: Economedia.ro Read More