Ungaria își reorganizează serviciul diplomatic: 37 de ambasadori rechemați de la post / Ministra de Externe: „Interesele Ungariei trebuie să fie reprezentate în conformitate cu noile priorități de politică externă”

Ungaria își reorganizează serviciul diplomatic: 37 de ambasadori rechemați de la post / Ministra de Externe: „Interesele Ungariei trebuie să fie reprezentate în conformitate cu noile priorități de politică externă”

Știri

 Ungaria recheamă 37 de șefi ai misiunilor sale diplomatice, în primul pas al unei ample reorganizări a serviciului diplomatic, a anunțat vineri ministrul de Externe, Anita Orbán, în timp ce noul guvern încearcă să…  

Preluare: G4Media.ro Read More