George Simion îi cere lui Adrian Veștea să-și depună mandatul: „Nu va fi votat de AUR – îl așteptăm la ora 20.00 la negocieri”. „Președintele Dan să spună dacă AUR mai este partid extremist”

Știri

Preşedintele AUR, George Simion, a anunţat luni că, dacă acest guvern va fi votat luni seara, nu va beneficia de susţinerea parlamentarilor AUR. El a declarat că premierul desemnat, Adrian Veștea, trebuie să depună mandatul, înainte de votul programat în plenul reunit al Parlamentului,…  

Preluare: CursDeGuvernare.ro  Read More